Kuidas valmis üks stiiline ja hubane elementmaja

Kuidas valmis üks stiiline ja hubane elementmaja

Saku maalilises metsatukas asub üks stiilne ent hingelt kodune elementmaja. See on koduks nelja liikmelisele perele. Tegemist on Mountain Loghome’ile südamelähedase arendusega, sest see puitmaja kuulub ühele meie kolleegile. Tegime temaga juttu ja küsisime, kuidas maja valmimise protsess möödus ja mis on nõuanded neile, kes mõtlevad elementmaja ehitamise peale.

Kaua kogu projekt aega võttis?

Sissekolimiseni läks kuskil 8 kuud. Tegelikult saab ka kiiremini, aga meil kulus kõige rohkem aega just õige lahenduse leidmiseks ehk milline tulevane kodu hakkab välja nägema. Kui projekt valmis ja ehitusluba käes, siis hakkas kõik väga kiiresti liikuma.

Mis on suurimad sammud, millega tulevane koduplaneerija peaks arvestama?

  1. Esmalt on vaja leida endale sobiv krunt, kuhu elementmaja paigaldada.
  2. Seejärel tuleb valmis teha ekskiisprojekt ehk milline maja krundile täpsemalt tuleb.
  3. Siis on vaja taotleda ehitusluba.
  4. Peale seda toimub elementmaja projekteerimine, kus pannakse paika kõik viimse detailini.
  5. Seejärel juba vundament, maja püstitamine ja siseviimistlus.

Miks osutus Sinu pere valikuks just puitkarkassmaja?

Me mõtlesime nii puit- kui ka palkmaja peale. Aga kuna peres on mitmel pool palkmaja olemas ning tahtsime endale natukene modernsemat ja puhtamat joont, siis jäi sel korral peale puitmaja. Samuti sobib see moderne puitmaja Saku metsatukka suurepäraselt.

Sinu soovitused neile, kes soovivad samuti elementmaja soetada?

  • Oluline valida usaldusväärne tootja, kes on kogu protsessi Sinu kõrval ning aitab nii jõu kui nõuga. Kodu ehitus on nii oluline samm, et palju lihtsam on seda protsessi läbi teha kui tippspetsialistid on kõrval.
  • See pole seotud otseselt elementmajaga, aga soovitan jälgida ilmakaari. Kuna praegu on kombeks teha suured aknad, kuid Eesti kliimas tihti ei mõelda konditsioneeri peale. Võib juhtuda, et mõni suvi on ikka väga palav. Ehk kui on soov teha suured aknad ja rohkem päevavalgust, siis kindlasti soovitan juba eelnevalt mõelda ka konditsioneeri peale.

Soovid rohkem näha?

Vaata ka TV3 klippi, kust näeb seda sama elementmaja videos detailsemalt ja saab ka veidi rohkem teada. Klipi leiad siit: https://tvplay.tv3.ee/seitsmesed-hubasest-kodust-avaneb-kaunis-metsavaade-10314627