Mountain Loghome muusikafestivalil “Tallinn Music Week”

Sel kevadel avanes meie meeskonnal võimalus kaasa lüüa installatsioonide “heliLAINED” teoks saamisel. “heliLAINED” nimelised installatsioonid sündisid Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri üliõpilaste, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami ning arhitektuuripraksise PART koostöös. Mountain Loghome tugi projektile oli konstuktsioonide tööjooniste projekteerimine ja tootmine tehases.

Kuraator ja arhitekt Sille Pihlak isloomustab “heliLAINED” installatsioone järgmiselt:

Igas asukohas on heli ja ruum muutuv ning kordumatu. Loodame nii kõnetada linna ennast, pakkumaks uusi ruumikogemusi ja tegevusi linlastele, toomaks rohkem puitu tänavatele ning loomaks voolujoonelisi vorme rangete nelinurksete hoonete vahele. Lisasime Musumäele Viru Väravate juurde kõlakoja, mille katuse all piknikku pidada, muusikat nautida või kasvõi sõpradele esineda. EKA Sisearhitektuuri osakonda lõime aknast sisse voolava portaali, kutsumaks ka juhuslikke möödujaid selle sisemuses toimuvast osa saama ning Telliskivi platsile õuegalerii, kus korraldada pop-up näitusi ning kulgeda koos visuaalse ja helilise saatega.

See on juba teine kord, kui saime kaasa lüüa nii suurejoonelise kunstiprojekti loomises. Möödunud aastal aitasime kaasa Sille Pihlaku ja Siim Tuksami installatsiooni “Keha ehitus / Body Building” teoks saamisel, mis püstitati Tallinna Arhitektuuribiennaali raames Eesti Arhitektuurimuuseumi ette.

„heliLAINED“ ja „Keha ehitus“ on andnud meile suurepärase võimaluse rakendada oma tootmisliinide erinevaid võimalusi, mida tavaprojektide juures tihti kasutada ei saa. Lisaks on see andud meile väljundi demonstreerida tänapäevast puitmajade tootmistehnoloogiat.

Tallinn Music Week on Euroopa juhtivaid uue muusika ja linnakultuuri festivale. Tänavu leiab festival aset kaheksandat aastat.

Vaata lisaks: http://tmw.ee/et/news/tallinna-linnaruumis-avanevad-mastaapsed-heli-ja-kunstiinstallatsioonid-helilained