Tallinna Arhitektuuribienaal 2015 ja Mountain Loghome

Tallinna arhitektuuribiennaal

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatav Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB on alates 2011. aastast toimuv rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele.

9. septembril 2015 algav kolmas Tallinna arhitektuuribiennaal TAB kannab pealkirja “Isejuhtiv linn” ja räägib sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui rakendub kolmas tööstusrevolutsioon ja kasutusele võetakse isejuhtivad autod. TAB näitab sel korral linnaehituse ja arhitektuuri uusi võimalusi ning kutsub üles arutlema nende elluviimise metodoloogia üle. Alustame uut peatükki Tallinna linnaehituse mõtestamises ja visualiseerime uusi võimalusi, mida uue tehnoloogia vahendid pakuvad. 

Biennaali kuraatoritetiimi juhib arhitekt ja linnaplaneerija Marten Kaevats.

Mountain Loghome roll antud projekti juures oli panna õlg alla oma teadmiste ja masinatega, voolimaks välja Eesti Arhitektuurimuuseumi ette kerkinud TABi kuraatorinäituse “Keha ehitus / Body Building” kuraatorite Sille Pihlaku ja Siim Tuksami installatsiooni.

Installatsioon on meie toodetud Post& Beam süsteem, kuid kindlasti suurema hulga tahkudega.

Rohkem informatsiooni TAB2015 kodulehelt

Biennaal jääb avatuks 9.09 – 18.10.2015